top of page

Subaru Panasonic İşbirliği

Subaru ve Panasonic, otomotiv sektörü için silindirik li-ion pillerinin tedariği için orta ve uzun vadeli ortaklık planlıyor.Subaru Corporation ve Panasonic Energy Co., Ltd., hızla genişleyen pazarda elektrikli araçlara ve otomotiv akülerine olan talebi karşılamak için orta ve uzun vadeli bir ortaklık kurmak üzere görüşmelere başladı.


Subaru ve Panasonic Energy, Panasonic Energy'nin Subaru'ya yeni nesil otomotiv silindirik lityum iyon pilleri tedarik etmesi ve Subaru'nun Panasonic Energy'den satın aldığı pilleri 2020'lerin ikinci yarısından itibaren üretilecek elektrikli araçlarda ve Japonya'nın Gunma kentinde inşa edilmesi planlanan özel bir elektrikli araç fabrikasında üretilecek araçlarda kullanması planlanıyor.


Subaru, 2050'ye doğru bir yol haritası belirleyerek elektrifikasyonunu ve diğer girişimlerini hızlandırıyor. Uzun yıllardır yüksek kaliteli, yüksek performanslı silindirik lityum iyon pilleri tedarik ederek başarılı bir geçmişe sahip olan Panasonic Energy, Subaru ile bu hedefinde birlikte çalışacak

Comments


bottom of page