top of page

Bentley’in Porsche’den Transferi Walliser

Frank-Steffen Walliser, 1 Temmuz'da Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO görevini üstlenmek üzere Porsche'den Bentley'e transfer oluyor.  Walliser, Mart ayında İngiliz lüks markasından ayrılan Adrian Hallmark'ın yerini alacak.

Audi CEO'su Gernot Döllner: " Walliser lüks segmentteki farklı teknolojik uzmanlığı ve deneyimiyle, Bentley'i elektrikli geleceğe başarıyla taşıyacak."


“Bentley, Porsche 918 Spyder da dahil olmak üzere markayı tanımlayan modelleri Porsche sokaklarına taşıyan, farklı ürün ve teknoloji uzmanlığına ve girişimci deneyime sahip deneyimli bir mühendisi işe alıyor. Bentley'in lüks segmentte lider sağlayıcı olma yönünde devam eden yolunda, Frank-Steffen Walliser'in lüks segmentteki uzun yıllara dayanan deneyimi ve bilgisi paha biçilemez olacaktır" dedi.


Frank-Steffen Walliser  "Bu işe büyük bir saygıyla yaklaşıyorum ve Crewe'de son birkaç yılda etkileyici performans sergileyen bir takıma sahip olmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Otomotiv sektörünün devam eden dönüşümü Bentley için de önemli bir görev olacak ve ekiple birlikte üstlenmekten mutluluk duyacağım bir görev. Bentley'in gelecekte lüks segmentte standartları belirlemeye devam edeceğine inanıyorum” dedi.


Frank-Steffen Walliser, içten yanmalı motorlar ve teknoloji yönetimi odaklı makine mühendisliği okuduktan sonra 1995 yılında Porsche'ye katıldı ve o zamandan beri markaya sadık kaldı.


Stuttgart’ın yerlisi olan Walliser, 2010 yılında geleceğe yönelik 918 Spyder süper spor otomobilinin geliştirilmesinden sorumlu genel proje lideri oldu. 2014 yılından itibaren Motor Sporları Başkanı olarak adını duyurdu ve 2019'un başında 911 ve 718 ürün gruplarının yönetimini devraldı. 2022'den bu yana, Porsche şirketinde genel araç geliştirmeden (araç mimarisi ve özellikleri) sorumluydu.

Volkswagen’in Progressive Marka Grubu Audi, Lamborghini, Bentley ve Ducati'den oluşuyor.


Comments


bottom of page